Festivitatea de premiere a absolvenților claselor a VIII-a

Festivitatea de premiere a absolvenților claselor a VIII-a va avea loc joi, 10.06.2021, ora 17.00, la Şcoala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani, locația Dragoș Vodă, nr 59

Accesul părinților va fi acceptat conform CNSU 36 din 03.06.2021:

  • vaccin împotriva virusului SARS-CoV-2, pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare;
  • prezinţa rezultatul negativ al unui test RT-PCR pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore;
  • rezultatul negativ certificat al unui test antigen rapid nu mai vechi de 24 de ore sau se afla in perioada cuprinsa intre a 15-a zi si a 90-a zi ulterioara confirmarii infectǎrii cu SARS-CoV-2,fapt dovedit prin documente medicale (test RT-PCR pozitiv la data diagnosticului, bilet de externare din spital sau test care sǎ dovedeasca prezenţa de anticorpi de tip IgG efectuat cu maxim 14 zile anterior desfǎşurarii activitǎţii).

Posted in Anunțuri on Jun 09, 2021.